KŁOSEK PIOTR fotografia- INDIE – SIKKIM Rumtek IV

Piotr Kłosek  -RUMTEK SIKKIM INDIA  z cyklu  ,,Indie ,Nepal- poza czasem
fotogrfia analogowa /pojedyńcza odbitka barytowa 1/1  z 1986r

Macie państwo okazję  nabycia unikatowej kolekcjonerskiej  fotografii  z 1986 r. W tym też roku   wykonana została w  metodą tradycyjną przy użyciu powiększalnika własnoręcznie przez  autora, Piotra Kłoska  oferowana tutaj pojedyńcza odbitka .

Fotografia powstała w trakcie wyjazdu w styczniu i lutym 1986 do Indii  Sikimu i Nepalu z Wydawnictwem Płytowym Poljazz . Podtytuł „poza czasem” ze względu na dość odległy termin powstania dzisiaj nabrał nowego znaczenia w obliczu tragedii jaka dotkneła ten obszar świata  podczas trzęsienia ziemi .

 Piotr Kłosek – urodzony w 1957r. artysta fotografik. Karierę zawodową rozpoczął w 1978 r. od trwającej do dzisiaj współpracy z „Jazz Forum-International”, autor fotografii i projektów do ponad 200 okładek płytowych do muzyki jazzowej i klasycznej. Wielokrotnie nagradzany album „Ukrzyżowany” z jego fotografiami kolekcji krucufiksów z Galerii Obrazów we Lwowie został uznany za wydawnictwo nowatorskie i przełomowe. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików od 1995 roku, wykładał fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej i Studium Fotografii ZPAF. Od kilku lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje nad wydawnictwami albumowymi związanymi ze sztuką i architekturą. W 2010 r. ukazały się dwa nowe albumy z jego zdjęciami – „Wawel” i „Zamek w Pszczynie”
Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych, między innymi w Warszawie w KMPiK Ściana Wschodnia, Galerii SARP – Indie i Nepal, na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Galerii Studio PKiN, w Paryżu na Salon European du Jazz i w Ingolstadt w Bawarii.


Inne przedmioty z oferty: Kłosek Piotr