KŁOSEK PIOTR fotografia- NEPAL -BAGDAON

Piotr Kłosek -BAGDAD NEPAL z cyklu ,,Indie ,Nepal- poza czasem ”

fotografia analogowa /pojedyncza odbitka barytowa 1/1 z 1986 r

Fotografia powstała podczas wyprawy etnomuzykologicznej Wydawnictwa Płytowego Poljazz do Indii, Sikkimu i Nepalu w styczniu i lutym 1986 roku. Podtytuł „poza czasem” ze względu na dość odległy termin powstania dzisiaj nabrał nowego znaczenia w obliczu tragedii jaka dotknęła ten obszar świata podczas trzęsienia ziemi kilka lat temu .

 Piotr Kłosek – urodzony w 1957r. artysta fotografik. Karierę zawodową rozpoczął w 1978 r. od trwającej do dzisiaj współpracy z „Jazz Forum-International”, autor fotografii i projektów do ponad 200 okładek płytowych do muzyki jazzowej i klasycznej. Wielokrotnie nagradzany album „Ukrzyżowany” z jego fotografiami kolekcji krucyfiksów z Galerii Obrazów we Lwowie został uznany za wydawnictwo nowatorskie i przełomowe. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików od 1995 roku, wykładał fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej i Studium Fotografii ZPAF. Od kilku lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje nad wydawnictwami albumowymi związanymi ze sztuką i architekturą. W 2010 r. ukazały się dwa nowe albumy z jego zdjęciami – „Wawel” i „Zamek w Pszczynie”
Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych, między innymi w Warszawie w KMPiK Ściana Wschodnia, Galerii SARP – Indie i Nepal, na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Galerii Studio PKiN, w Paryżu na Salon European du Jazz i w Ingolstadt w Bawarii.


Inne przedmioty z oferty: Kłosek Piotr